22 листопада 2024, 10:42
ПДПУ імені В.Г. Короленка
14 листопада 2024 р. у Києві Державна служба якості освіти України за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні провела «Форум якості освіти 2024: резильєнтність української системи освіти». У заході взяла участь ректорка Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Марина Гриньова.
Форум об’єднав представників державних інституцій, інститутів громадянського суспільства, керівників та педагогічних працівників закладів освіти з метою обговорення резильєнтності української системи освіти на третьому році повномасштабної війни, можливих кроків та трансформацій у сфері освіти, висвітлення питань гнучкості системи освіти через призму нових можливостей закладів освіти, а також обмін ідеями щодо безпеки та доступу до освіти.
Із вітальним словом до учасників форуму звернулися перший заступник міністра освіти і науки України Євген Кудрявець, Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак, в.о Керівника секції освіти ЮНІСЕФ в Україні Альваро Фортін.
У межах роботи панельних дискусій і сесій учасники форуму активно обговорювали важливі для українського освітнього простору питання: Що визначають освітні втрати й освітні розриви? Як змінювати освітню політику та її пріоритети? Як підтримати вчителя? Як підтримати педагогічні університети для життєстійкості освіти в Україні? Які нові методики підготовки вчителів до старшої профільної школи?
Говорили учасники заходу про втрату вчительства, повагу до вчителя, комплексний підхід підтримки вчителів й підтримку педагогічних університетів, особливу увагу до збереження здоров’я учнів та вчителів, роль школи у формуванні громад – головні позиції форуму.
Особливий інтерес на «Форумі якості освіти 2024: резильєнтність української системи освіти» викликали панельні дискусії. У першій панельній дискусії «Ефективні освітні політики, як чинники резильєнтності», яку модерувала співзасновниця та стратегічна директорка фонду savED Ганна Новосад, взяли участь: директорка ліцею № 2 Калинівської міської ради Вінницької області, освітня експертка з питань оцінки практичного досвіду роботи учасників сертифікації Світлана Гетьман, проректорка з науково-педагогічної роботи Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Лілія Гриневич, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин, Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень.
У другій панельній дискусії «Синергія успіху: від політик до впроваджень», яку модерувала начальниця Управління Державної служби якості освіти України в Івано-Франківській області Любов Касіян, ключовими спікерами були: уповноважена Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольга Будник, громадський діяч, автор та меценат «Проекту Радовель» Михайло Весельський, голова підкомітету з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти і адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, заступниця Міністра освіти і науки України Надія Кузьмічова.
Ректорка Марина Гриньова від колективу Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка подякувала Державній службі якості освіти України, Міністерству освіти і науки України, Національній академії педагогічних наук України за конструктивну позицію в організації педагогічної діяльності та збереженні життєстійкості вчителів та учнів, піклуванні про якісну діяльність педагогічних університетів, в яких створюються професійні педагогічні умови для підготовки вчителів, таких необхідних для розвитку і перемоги Української держави.
Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого
Директора Інституту, професора Ігоря Криницького визнано переможцем VII Національного конкурсу на краще юридичне видання. Як співавтору монографії "Правнича наука та законодавство України: європейський вектор розвитку в умовах воєнного стану" його присуджена Перша премія за номінацією "Юридичні колективні монографічні видання".
Підпишіться, щоб отримувати листи.