Обговорили актуальні питання діяльності галузі в умовах воєнного стану – питання недопущення російської пропаганди серед дітей та підлітків Полтавщини.
До участі в нараді долучився заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко, директор Департаменту освіти і науки ОВА Євген Кончаковський, представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Полтавській області Владислав Носенко, працівники ГУ Національної поліції Полтавської області.
«Інтенсивна робота в освітній сфері триває. Вона стосується і забезпечення прав учасників освітнього процесу, і попередження агресивного впливу російської федерації серед молоді. Сьогодні працюємо в синергії із представниками поліції, представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Полтавській області та іншими суб’єктами», – зауважив Антон Чубенко.
Представники поліції розповіли про алгоритм впливу ворожих агентів на підлітків та школярів. Зазвичай, цей процес відбувається через інтернет, телеграм-канали, різноманітні чат-боти, соціальні мережі.
Ірина Москаленко, керівниця ювенальної поліції Полтавщини, зауважила, що особливо пильними потрібно бути і батькам, і вчителям. Адже саме дорослі повинні найпершими помічати зміни в характері дитини та кола її спілкування. За її словами, у зручному для педагогічних працівників Полтавщини форматі буде проведено додаткові тематичні зустрічі з представниками ювенальної поліції.
За словами директора Департаменту освіти і науки ОВА Євгена Кончаковського, діяльність шкільного омбудсмена ініційована Міносвіти із метою забезпечення прав учасників освітнього процесу, розвитку правової культури.
Шкільний омбудсмен буде виконувати низку функцій: правоохоронну, просвітницьку, регулюючу, соціально-психологічну, контролюючу.
«Разом із представником Уповноваженого з прав людини у Полтавській області Владиславом Носенком ми детально вивчали цю ініціативу. Зараз адаптовуємо її положення саме для Полтавської області. Переконаний, що це ще один інструмент для поглиблення зв'язку між учнями та адміністрацією закладів освіти», – зауважив Євген Кончаковський.
Владислав Носенко розповів освітянам про особливості впровадження пілотного проєкту в області. Акцентував, що таке шкільний омбудсмен, які його напрями діяльності та завдання. Наголосив, що ним буде представник учнівського колективу. Окрім того, для адміністрацій шкіл уже розроблена необхідна методична база стосовно цього питання.
Також у межах наради обговорили окремі напрями використання субвенцій із державного бюджету у 2025 році.
Підпишіться, щоб отримувати листи.