Така позиція Парламенту має стратегічне значення для атомної енергетики України, насамперед це посилює енергетичну незалежність держави та зміцнює енергосистему – наголошують в Міненерго та Енергоатомі. Підключення цих енергоблоків до енергосистеми дадуть додаткові 2,2 ГВт гарантованої базової генерації. Щонайменше стільки нині становить дефіцит, який виник через російські атаки.
Свою підтримку рішенню ВРУ висловив Президент України Володимир Зеленський. За його словами, парламентарі зробили суттєвий крок, і Україна зможе добудувати ще два енергоблоки на ХАЕС.
Уже 13 лютого Володимир Зеленський особисто відвідав Хмельницьку АЕС, де заслухав доповідь щодо будівництва 3-го енергоблоку та провів енергетичну нараду. Говорячи про необхідність розбудови атомної енергетики, голова держави, зокрема, акцентував на стратегічному значенні ядерної галузі, особливо під час війни: «Сьогодні “атомка”, як ви знаєте, – реальна база для того, що в Україні є світло, є електрика, є життя. І це дуже важливо. Це те, що, я вважаю, зберегло в принципі нашу державу, особливо в ці три складні зими».
В цей же день на майданчику ХАЕС відбулося засідання штабу з добудови блоків № 3 та № 4. Відповідальні виконавці надали доповіді щодо проведення ремонтно-відновлювальних робіт та отримали завдання стосовно підготовки обладнання до монтажу, який відбудеться після прийняття Верховною Радою України закону про добудову енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС.
Керівник Енергоатома Петро Котін зазначив: фахівці Компанії готові розпочинати монтаж обладнання на ХАЕС-3. «Верховна Рада підтримала рішення, яке дозволяє нам закупити болгарське обладнання на два енергоблоки. Дякую за підтримку Президенту України та Міністру енергетики, без яких цього б не сталося», – наголосив очільник НАЕК.
Говорячи про актуальність добудови ХАЕС, міністр енергетики Герман Галущенко підкреслює: жодної російської залученості у цей проєкт не буде – ані палива, ані обслуговування. «Усе буде реалізовано українськими та американськими компаніями. Для добудови ХАЕС не потрібно підвищувати тарифи чи виділяти кошти з держбюджету. Усі процеси, пов’язані з реалізацією проєкту, будуть максимально прозорими», – наголошує урядовець.
Детальніше за посиланням: https://energoatom.com.ua/news/ministr-energetiki-vziav-ucast-u-zasidanni-stabu-z-dobudovi-blokiv-3-ta-4-na-xmelnickii-aes
Підпишіться, щоб отримувати листи.