Спортивний комплекс Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка – один з об’єктів безбар’єрного маршруту «Шлях ветерана», який реалізують у межах флагманського проєкту «Рух без барʼєрів». Оглянули й перевірили доступність заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко, амбасадорка проєкту Ірина Твердохліб та представники профільного департаменту ОВА.
«Працюємо над тим, щоб громади були максимально, доступними та зручними для кожного. У перспективі плануємо, щоб мешканці області мали вільний доступ до банків, магазинів, інфраструктури, соціальних послуг, охорони здоров’я. Спільно формуємо середовище, де можна жити, взаємодіяти і працювати без барʼєрів», – наголосив Антон Чубенко.
Як зазначила заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики ПОВА Ірина Особік, проведення аудиту – перший крок. Потрібно визначити обсяги робіт, щоб розпочати розробку проєкту і кошторисної документації.
«Спорткомплекс Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка – один із об’єктів, визначених у безбар’єрному маршруті. Окрім студентів, там займаються люди з інвалідністю та ветерани. До того ж увесь шлях буде обладнаний за всіма стандартами інклюзивності», – розповіла Ірина Особік.
Також передбачають облаштування тротуарів, відсутність перешкод та наявність елементів для орієнтування.
Дану ініціативу підтримують амбасадори з питань безбар’єрності. Регіональна представниця Національної Асамблеї людей з інвалідністю України в Полтавській області Ірина Твердохліб зауважила, що безбар’єрність – важлива складова сьогодення.
«Безбар’єрність – це коли ти себе почуваєш максимально зручно, коли твоя гідність нічим не обмежується у будь-якому стані, у будь-якому віці, – сказала Ірина Твердохліб. – Особливо це важливо зараз, коли наші захисники повертаються у цивільне життя, отримавши інвалідність. Завдяки синергії держави, місцевої влади та активних громадян зможемо створити безбар’єрний простір у громадах».
Як зазначила Ірина Особік, об’єкт планують завершити до кінця 2025 року.
Довідково: «Рух без бар’єрів» — флагманський проєкт Міністерства розвитку громад та територій, який втілюється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», та охоплює 15 пілотних громад, де створюються безбар’єрні маршрути. На сьогодні це Київ, Одеса, Дніпро, Житомир, Тернопіль, Львів, Рівне, Чернівці, Полтава, Вінниця, Славутич, Кропивницький, Буча, селища Опішня та Бородянка.
Рух Без Бар Єрів (2)
Рух Без Бар Єрів (5)
Рух Без Бар Єрів (3)
Рух Без Бар Єрів (4)
Підпишіться, щоб отримувати листи.