«Модернізація інфраструктури, формування сильного бренду та зміцнення співпраці з роботодавцями є ключовими чинниками в підготовці кваліфікованих фахівців, здатних відповідати сучасним вимогам ринку праці. Така взаємодія між профтехами та бізнесом не лише допомагає вирішувати актуальні кадрові потреби підприємств, а й створює надійну основу для майбутнього економічного зростання України, відкриваючи нові можливості для молоді та сприяючи інноваційному розвитку країни», – зазначив заступник директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ПОВА Андрій Сорочинський.
Директор Департаменту освіти й науки Полтавської ОВА Євген Кончаковський розповів про оновлення інфраструктури профтехів як ключового фактора в підготовці кваліфікованих кадрів.
«Бізнес та професійна освіта мають діяти спільно та рухатися в одному напрямі. Профтехи мають розуміти, яких кваліфікованих кадрів потребують нині підприємства й діяти згідно з замовленнями. Адже саме синергія бізнесу та профтехосвіти дозволяє розв'язати поточні кадрові проблеми, створює нові можливості для молоді та сприяє інноваційному розвитку країни загалом», – розповів Євген Кончаковський.
Детальніше зупинилися на динаміці створення навчально-практичних центрів на базі закладів професійної, професійно-технічної освіти області. Євген Кончаковський зауважив, що такі центри – потужний інструмент, який дозволяє навчати не лише молодь, а й перекваліфіковувати доросле населення. Адже ринок праці постійно змінюється, тож всі учасники мають бути готові до того, щоб змінити фах. У таких центрах готують висококваліфікованих робітників для легкої промисловості, будівельної, машинобудівної, енергетичної, електромеханічної.
Також учасникам діалогу розповіли про державні програми, які допомагають та мотивують у підготовці кваліфікованого спеціаліста, як створити на базі виробничих підприємств класи для навчання з подальшим працевлаштуванням, як компанії можуть впливати на зміст і якість професійної освіти, які професії сьогодні є найзатребуванішими і як адаптувати освітні програми до потреб ринку?
Нагадаємо – платформа «Діалог влади та бізнесу» – це постійно діюча ініціатива, що сприяє відкритій комунікації між підприємцями та органами влади. Її мета – створення ефективних механізмів підтримки бізнесу, адаптація регіональної політики до потреб підприємців і спільна розробка стратегій розвитку.
«Діалог Влади Та Бізнесу»1 (1)
«Діалог Влади Та Бізнесу»6 (1)
Підпишіться, щоб отримувати листи.